Tapis pētījums par mediju veikto precizējumu un labojumu atspoguļošanu
Gatavojoties diskusijai, LMĒP lūdza Sandru Sprudzāni (Dr.sc.comm.)* veikt izpēti un sagatavot īsu pārskatu par mediju veikto labojumu uzrādīšanas pamatojumu, labāko praksi, formātiem, situāciju Latvijā un rekomendētajiem principiem. Ar nesen veikto pētījumu/pārskatu var iepazīties šeit.
LMĒP skatījumā, lielāka caurskatāmība no mediju puses, uzrādot veiktos precizējumus un informējot par kļūdām, palielinās cilvēku uzticēšanos medijiem. Tas būs signāls auditorijai, ka medijam ir atbildīga attieksme pret informācijas patiesumu, tas uzticas savai auditorijai, ļaujot tai uzzināt, kad un kāda informācija labota, papildināta, kāds ir labojumu iemesls. Šāda prakse veicinās sabiedrības medijpratību, veidojot izpratni, ka patiesas un uzticamas informācijas sagatavošana un sniegšana ir sarežģīts, atbildīgs un resursu ietilpīgs darbs.
* Sandra Sprudzāne (Dr.sc.comm.) - Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente un vadošā pētniece, iegūts maģistra grāds filoloģijā un doktora grāds komunikācijas zinātnē. Vada studiju kursus mediju studijās un komunikācijā, pētniecībā analizē jautājumus, kas saistīti ar medijpratību, dezinformāciju, komunikācijas ētiku, kā arī reģionālajiem medijiem. Regulāri piedalās mediju satura izvērtēšanā (SEPLP un NEPLP pasūtījumi).