Forma sūdzības iesniegšanai

Biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" Ētikas kodeksa uzraudzības institūcija - Ētikas padome - izskata fizisku un juridisku personu sniegtās sūdzības par mediju izdarītiem ētikas pārkāpumiem, kā arī mediju, mediju uzņēmumu un žurnālistu sūdzības par iespējamiem ētikas pārkāpumiem mediju vai vārda brīvības ierobežojuma gadījumā. Atbilstoši biedrības Ētikas kodeksa 5.punktam, tiesības vērsties Ētikas padomē ar sūdzību ir kaitējumu cietušām personām. Ja vēlies informēt Biedrības Ētikas padomi par, Tavuprāt, neētisku mediju rīcību, kas tiešā veidā neaizskar Tavas tiesības, aizpildi sadaļā "Sniedz viedokli!" pieejamo formu.

Sūdzību par augstāk minētajiem pārkāpumiem varat iesniegt šajā formā vai nosūtot arī uz Biedrības juridisko adresi. Biedrības kontaktinformācija pieejama sadaļā Kontakti.

Ja sūdzībā norādīto pārkāpumu apliecina dokumenti vai cita pārkāpumu apliecinoša informācija fiksēta kādā datnē, aicinām to augšupielādēt bez maksas pieejamās failu apmaiņas vietnēs (piemēram, www.failiem.lv; www.wetransfer.com), saiti uz augšupielādētajiem failiem iekļaujot sūdzības tekstā. 

Atbilstoši Biedrības Statūtu 6.1.punktam, sūdzības sākotnējo izvērtējumu veic Biedrības valde, pieņemot vienu no šādiem lēmumiem:

  1. Par sūdzības pieņemšanu un nodošanu izskatīšanai Ētikas padomei;
  2. Par sūdzības noraidīšanu, ja tās saturs neatbilst Ētikas padomes kompetencei;
  3. Pieprasīt papildus informāciju, kas  nepieciešama sūdzības sākotnējam novērtējumam.

Gadījumā, ja biedrības Ētikas padome konstatē Ētikas kodeksa pārkāpumu un pārkāpuma izdarītājs ir biedrības biedrs, Ētikas padome ir tiesīga uzlikt par pienākumu pārkāpējam atzīt savu kļūdu, atsaukt publiskoto informāciju un atvainoties. 

Iesniedzot sūdzību Jūs piekrītat savu personisko datu apstrādei. Jūsu dati tiks apstrādāti saskaņā ar biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” privātuma politiku, ar kuru ir iespējams iepazīties šeit. Gadijumā, ja vēlaties, lai publicējot atzinumu, tas tiktu anonimizēts, lūdzu veiciet atzīmi par atzinuma anonimizēšanu sūdzības beigu daļā (šis attiecās tikai uz fiziskām personām).